Przejdź do forum

WITAMY NA FORUM WIELKOPOLSKIEGO KLUBU CITROENA I PEUGEOTA
2 Gości, 0 Użytkowników

Autor Wątek: ECONOMY MODE C5 X7  (Przeczytany 12 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pedro

• Lexia
  • Admin
  • Reputacja 14
    • FORUM KLUBOWE
ECONOMY MODE C5 X7
« dnia: Września 03, 2021, 09:42:45 am »
Mimo posiadania nowego akumulatora w moim aucie wyskakuje ciągle ECONOMY MODE nawet po 2 minutach.
Problem prawdopodobnie tkwi w module naładowania akumulatora ale nie jestem tego 100% pewien więc zrobiłem w DiagBox pewną zmianę która ten problem (puki co) skończyła.
W BSI-Telekodowanie-Konfiguracja pojazdu-Informacje dla kierowcy - jest opcja szacowania akumulatora i mamy 3 opcje do wyboru:
-wyłaczone
-szacowanie przez moduł naładowania
-szacowanie przez BSI

Gdy przełączyłem na szacowanie przez BSI ECO włącza się po 30minutach a ładowanie ustala się na stałym poziomie 14,4V
Gdy szacowanie jest przez moduł ładowanie odbywa się za jego pośrednictwem i gdy akumulator jest (według modułu) naładowany to ładowanie spada do nawet 13V a gdy hamujemy silnikiem odzyskuje energię i podnosi do 15V, jednak gdy wykryje że akumulator(według niego) jest słaby będzie go ciągle ładować 15V co nie jest dobre ani dla akumulatora ani dla alternatora ani dla spalania. U mnie prawdopodobnie ten moduł jest uszkodzony gdyż po wymianie i zaprogramowaniu wymiany aku odczytał 85% aku i ładował dobrze ale po kilku dniach aku spadł do 37% i ładowanie znów szaleje.
*C5 X7 2.0HDi 163KM FAP*
*C4 3D 1.6HDi 110KM*
Byłe autka:
GSA 1.3 '82,BX 1.4i '91 ,ZX 1.8i '93 ,ZX 1.4i '96(klima) ,Xantia 1.8i SX '94
XM 3.0 V6 '91(klima,gaz) ,BX 1.9DIESEL '91 ,Xantia 2.1TD '96(klima)
Xantia 1.8i '95(gaz), C5 2.2HDi '01, Xsara VTS 2.0HD '01i, C4 Picasso 1.6HDi'07, C5 FL HB 2.0HDi 138KM FAP

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: ta wiadomość nie zostanie pokazana dopóki nie będzie zaakceptowana przez moderatora.
Nazwa: Email:
Weryfikacja:
Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek
Wpisz litery widoczne na obrazku:
Najcieplejsza pora roku?:
Ile mamy miesięcy w roku?: